Wat is natuurgeneeskundige therapie?

Het uitgangspunt van een natuurgeneeskundig therapeut is dat lichaam en geest een onlosmakelijke eenheid vormen: de holistische benadering van de geneeskunde. De therapeut herkent in zijn cliënt een onderlinge samenhang van fysieke, emotionele, mentale en processen en bekijkt en behandelt dus de totale mens in plaats van uitsluitend de ziekte. Uitgangspunt van natuurgeneeskundige therapie is dat ziekte veroorzaakt wordt door een tekort of teveel bij de cliënt in een bepaalde situatie. Door het geven van inzicht en met de juiste behandeling kan deze onbalans opgeheven worden.

Bij LEEF! zullen uw klachten behandeld worden door Chantal Peeters via verschillende behandelingen (zie onderstaand).  Alle behandelingen vallen onder de behandelvorm Reflexzonetherapie bij uw zorgverzekeraar.

Manuele neurotherapie

Manuele neurotherapie richt zich op alle aspecten die de pijn/klacht veroorzaken:

  • Belastingen in het perifeer zenuwstelsel; het bewegingsapparaat met spieren, gewrichten en ligamenten.
  • Belastingen in het autonoom zenuwstelsel; sympaticus (stress systeem), parasympaticus (herstel/rust systeem), organen en hormonen.
  • Psychische en emotionele belastingen zoals relaties met omgeving, opvoeding, stress, emoties vb. angst, verdriet
  • Belastingen in het centraal zenuwstelsel: ruggenmerg en hersencentra.

De therapie is gericht op het werken op al deze factoren die samen verantwoordelijk zijn voor pijn. Een behandeling bestaat uit manuele technieken op het lichaam en het aanduwen van zenuwreflexpunten op de voeten. Manuele neurotherapie is daarmee een verdieping van reflexzonetherapie, waarbij alleen op de voeten gewerkt wordt.

Bron: www.mnt-nr.com

Reflexzonetherapie

Reflexzonetherapie heeft als uitgangspunt dat op handen, voeten en oren reflexzones liggen die corresponderen met de wervelkolom, organen en klieren in het lichaam. Deze reflexzones worden met duim en vingers bewerkt, wat zorgt voor een betere doorbloeding van het corresponderende lichaamsdeel.

Tijdens en na een zwangerschap is het een veilige en aanbevolen therapie, zowel voor moeder als kind. Reflexologie geeft verlichting bij klachten en problemen tijdens de zwangerschap en het kan eveneens worden ingezet bij het draaien van een stuit- of dwarsligging en om de bevalling op te wekken wanneer je uitgerekend bent.

Onco reflexologie

Steeds meer mensen krijgen de diagnose kanker te horen. Steeds meer mensen overleven gelukkig deze ziekte maar houden wel last van gevolgen van ziekte (kanker) en behandelingen hiervoor. Voor alle mensen, zowel tijdens als na de behandelingen en ook in de palliatieve of terminale fase, kan OncoReflex® een heilzame ondersteuning bieden in de vorm van speciale voetreflexmassages. Door deze massages komt u tot rust en voelt u innerlijk welzijn. De massages zijn gericht op het verhogen van de kwaliteit van uw leven. Warmte en persoonlijke aandacht gecombineerd met professionele gerichte massages zorgen voor een totaal beleving.

Waarom OncoReflex®massage?
Kanker is een ingrijpende ziekte op fysiek maar ook op emotioneel en mentaal gebied.  De behandelingen, chemotherapie, bestralingen, operaties en/of hormoontherapie hebben een diepe impact.  Hoewel Oncoreflex massages niet genezen bieden ze wel ondersteuning. Zo kan het bijdragen aan het verminderen van pijn, slapeloosheid, misselijkheid en stress- en angstgevoelens. Het kan de vitaliteit en de kwaliteit van leven verbeteren.

De medische behandelingen die u krijgt zijn vooral gericht op de ziekte. Aanraking en aandacht komen hierbij vaak in het gedrang. En net dat is iets wat patiënten als een gemis ervaren.  Een massage van voet- en onderbeen die volledig aangepast is aan uw wensen en afgestemd is op uw klachten en conditie, zorgt dat aan deze behoefte volledig wordt voldaan. Deze massages zijn een weldaad voor lichaam en geest en geven een diepgaande ontspanning.

De massages kunnen in alle fasen van het ziekteproces gegeven worden: voor, tijdens en na de behandelingen, en ook in de palliatieve/terminale fase.  Geregistreerde oncoreflex therapeuten zijn lid zijn van het kwaliteitsregister OncoReflex®. Voor meer info bezoek de website www.oncoreflex.eu

Wanneer?

Alle therapieën kunnen ingezet worden voor zowel acute als chronische klachten. Het is dan ook beide een aanvulling op onder andere fysiotherapie en behandelingen in het reguliere medische circuit.

 

Vergoeding?

De therapeut is ingeschreven bij de beroepsvereniging LVNT (www.lvnt.nl) en bij de overkoepelende organisatie RBCZ (www.rbcz.nu). Dit betekent dat de therapeut op een HBO-niveau opgeleid is en jaarlijks de licentie ontvangt op basis van de gevraagde bijscholing en kwaliteitseisen die aan de therapeut gesteld worden.

Dit betekent ook dat uw consult gedeeltelijk vergoed wordt uit de aanvullende verzekering. De therapie valt onder alternatieve geneeswijzen, reflexzonetherapie.

Check uw verzekeringspolis, welk bedrag u precies vergoed krijgt.

 

RBCZ-licentie 308329R                     AGB-code 90034882

LVNT-licentie 10001081170               KVK 14116190